Kadın Bakımı

Yazda Saç Derisi Nemlendirme

Yazda Saç Derisi Nemlendirme önemli konulardan biridir.

Biz kadınlara her kış saç derisini nemli tutmaları ve kışın sert rüzgarlarından kuruluğu ve kırılmaları önlemek ve kepekleri uzak tutmak için saç tellerini sürekli olarak şekillendirmeleri önerilir.

Ancak kuru, kaşıntılı saç derisinden acı çeken kadınlar, yaz geldiğinde mutlaka dikkatli olmalılar.

“Kış aylarında nemlendirici ürünlerin aşırı kullanımı, ürün birikmesine, donuk duruşlara ve kaşıntılı, pul pul saç derisine yol açabilir.

New York Lazer ve Cilt Cerrahisi Merkezi’nden Michelle F. Henry, daha sıcak mevsim yaklaştıkça kafa derisi sağlığına odaklanmak anahtardır ”dedi.

Sıcak ve kuru iklimlerdeki saçlar, yaz mevsimde kendilerini kuru ve kırılgan tellerle savaşırken bulabilir.

Yazda Saç Derisi Nemlendirme

Yazda Saç Derisi Nemlendirme

Yazda saç derisi nemlendirme konusunda konuşan Dr. Henry, yaz aylarında kafa derinizi sağlıklı tutmanın birkaç farklı yolu olduğunu söyledi.

“Kepeği etkili bir şekilde tedavi etmek ve kaşıntılı bir saç derisini önlemek için pirition çinko içeren şampuanları kullanmayı seviyorum.

Pyrithione çinko ayrıca aşırı kepek saçlı deride ölçeklenmeye neden olan seboreik dermatit adı verilen bir durum için harika bir tedavi yöntemidir.

Bu içeriği içeren şampuanları ofisimde sık sık tavsiye ederim.

Benim favorim Dove DermaCare Saç Derisi Kuruluğu ve Kaşıntı Giderici Şampuanıdır.

Çünkü kuruluğu şiddetlendirmez. Pirition çinkoya ek olarak hindistancevizi yağı ve shea yağı gibi bileşenler kullanan bu şampuan, saç derisini tedavi ederken saçı besler. “

Isı, saçınızın kuruluğuna katkıda bulunan bir faktör olabilir, ancak gerçek suçluyu bulmak için biraz araştırma gerektirebilir.

Soru

Yaz sıcağında saçımı nasıl nemli tutabilirim? Hindistan cevizi yağını boşuna denedim. Avokado maskesinin yanı sıra muz / bal / zeytinyağı karışımını da denedim, ancak saçlarım dışarı çıktıktan sonra hala kuruyor.

Şapka takmaya çalışıyorum ama saç çizgime zarar verme korkusuyla bunu çok sık yapmak istemiyorum. Ayrıca haftada 5 ila 6 gün egzersiz yapıyorum.

Cevap

Öncelikle bir nemlendirici dahil etmek isteyebilirsiniz.

Yağlar nemi kapatır, ancak nem sağlamazlar.

Yağların çoğu, cildinizde ve saçınızda bulunan nemi korumanıza yardımcı olur, ancak kendi başına saçlarınızı nemlendiremez.

Saçınız yoğun sıcakta kuruyabilir, bu yüzden işte yaz boyunca saçınızı nemli tutmak için birkaç ipucu.

Su En İyi Nemlendiricidir

Doğa, vücudumuz ve saçlarımız için 1 numaralı nem kaynağını sağlar.

Hiçbir şey sudan daha iyi değildir ve çoğu kişi yanlışlıkla yağların nemlendirici olduğunu varsaysa da, bu doğru değildir.

Aloe vera, bal ve gliserin gibi nemlendirici bileşenler yazda saç derisini nemlendirme ve kuruluğu önlemek için harikadır, bu nedenle kullandığınız ürünlerin listelerinizi kontrol edin.

Ayrıca su bazlı nemlendiriciler (su, içerik listesinin en üstünde olmalıdır) kullanmanız veya nemi kapatmak için bir yağ veya serum eklemeden önce saçınıza doğrudan su uygulamanız gerekir.

Gün Boyunca Bir Şişeni yanınızda Bulundurun

Saçınızı gün boyunca nem tutmak için küçük bir sprey şişesi nemlendirici taşıyın, çünkü bazen saçlarımızı nemli ve yumuşak tutmak için tazeleyiciye ihtiyaç duyarız.

Her zaman bir tane taşırım, özellikle yaz aylarında. Çantanızı şununla doldurun:

  • Su
  • Durulanmayan saç kremi (saçınızın neye ihtiyacı olduğuna bağlı olarak daha fazla veya daha az durulama kullanın)
  • En sevdiğin yağdan birkaç damla 

Karışımı sallayın ve gün ortasında tazelemek için buklelerinize püskürtün.

Geceleri Ne Yapmalısınız?

Saç tellerimin susadığını fark ettiğimde, saçlarıma damıtılmış su ve lavanta karışımı sürüp yatmadan önce masaj yapıyorum.

Şekillendirici Eklemeden Önce Saçı Kapatın

Bazılarımız LOC yöntemini  (sıvı + yağ + krem) takip ederken, diğerleri LCO (sıvı + krem ​​+ yağ) yöntemini sever.

Nem seviyenizi artırmak için neminizi kapatmaya yardımcı olması için şekillendiricinizi eklemeden önce bir sızdırmazlık maddesi (yağ) eklemeyi deneyin.

Yaz Ayları Saçı Çok Kurutabilir.

Güneş, rüzgar, klor ve tuzlu su, tellerinize zarar verebilir.

Daha çok dışarıda olma ve sıcak aylarda su oyununa girme eğilimindeyiz, bu nedenle mümkün olduğunda saçınızı koruyarak önlem alın.

Güneş şapkaları giyin, yüzmeden önce saçınıza saç kremi uygulayın ve UV korumalı saç ürünleri kullanın.

Tüm bu ipuçları saçınızın daha nemli kalmasına yardımcı olacaktır.

Yaz rejimine geç

Birçoğumuz yaz aylarında daha ağır ürünlerimizden daha hafif olanlara geçiyoruz.

Daha hafif şekillendiriciler size bir hafta sürecek bir tutuş vermeyebilir, ancak su bazlı formülleri daha nemlendirici olacaktır.

Hafta Boyunca Saçları Yenileyin

Sık egzersiz yaptığınız için, terlemiş ürünleri ve saç derisindeki birikintileri gidermek için saçınızı haftada bir veya iki kez yıkamanız gerekebilir. Haftada birkaç kez temizleyecekseniz şampuan kullanarak nazikçe yıkayın.

Saçınız ve saç deriniz için sudan asla korkmayın ve bu yaz saçınızı nemli tutmak için en iyi arkadaşınızın su olacağını bilin.

Yazda Saç Derisi Nemlendirme yazımız bu kadarı. Beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayın.

Cemsid Esedov

Şirketler kendine ayrı seo uzmanı, ayrı yazar ve ayrı geliştirici tutar. Bu üçüyle de bir yere varamayabilir. Ben bunun hepsini tek başıma yaparak başardığıma inanıyorum ve size daha iyi yerlere geleceğimin sözünü veriyorum.
Başa dön tuşu