Kadın Bakımı

Sonbaharı Daha Şık Hale Getirin

Moda dünyası baş döndürücü bir şekilde sezonun en hit parçalarını belirlemeye devam ediyor.

Yılın her ayı karşımıza yeni parçalar moda olarak çıkmaya devam ederken kadınlar için dolapların demirbaşları elbiseler her anın kurtarıcısı olarak yerini koruyor.

Adım adım kış aylarına doğru ilerlediğimiz şu günlerde serin sonbahar günlerinin kurtarıcı parçası olarak ceketler ön plana çıkıyor.

Ne terleyecek kadar kalın ne de üşümenize neden olacak kadar ince olan ceketler günlük tarzın tamamlayıcısı olarak yerini koruyor.

Triko Elbiselerin Yılı

Kadın giyimin neredeyse en çok satan modellerinden biri olan elbiseler kumaş türüne göre her mevsim tercih edilebiliyor.

Yazın tiril tiril ince kumaşlı elbiseler tercih edilirken kışın ise daha kalın kumaşlı elbiseler dolaplar da ve markaların vitrinlerinde ön plana çıkıyor.

Özellikle triko elbiseler bu yıla damga vurdu diyebiliriz.

Desenli, düz renkli veya üzerinde aynı renkte hırkasıyla birlikte satılan triko elbiseler sezonun en çok tercih edilen modelleri arasında yerini alıyor.

Triko Elbiselerin Yılı

Kadifeyi Dolabınızdan Eksik Etmeyin

Koton elbise modelleri arasında dikkat çeken elbiseler ise kadife kumaşlı elbiseler oldu.

Her dönemin vazgeçilmez kumaşlarından biri olan kadifeler hem işe giderken günlük şıklığınızı ön plana çıkarabilir hem de dışarıda akşam yemeğine giderken tercih edilebilir.

Geçtiğimiz yıl koronavirüs pandemisi nedeniyle ağırlık olarak evlerde vakit geçirdik.

Moda dünyası geçtiğimiz yılın acısını çıkarırcasına rengarenk ve desenli elbise modelleriyle gözümüzü ve gönlümüzü açmayı hedeflemiş gibi görünüyor.

Kadife elbise modellerinde daha çok tek renk elbiseler ön plana çıkıyor.

Lacivert, bordo ve kiremit rengi kadife elbiseler göz kamaştırıyor.

Kadifelerde daha çok düz kesim ya da kruvaze modeller ön plana çıktı.

Geçen seneden üzerimize yapışıp kalan konformizmin esintilerini bu yılın trend elbiselerinde de görebilmek mümkün.

Özellikle DeFacto elbise modellerinde bu rahatlığı hissedebilirsiniz.

Kadifeyi Dolabınızdan Eksik Etmeyin

Gömlek Elbiseler Yine Karşımızda

Rahat kesim gömlek elbiseler ve basic modeller ön plana çıkarken, DeFacto 2021 elbise modellerinde trikoyu kullanmakta cömert davranan markaların başında geliyor.

Triko elbise modelleri arasında ise daha çok balıkçı yaka, carmen yaka hatta vatka omuzlu modeller kadınların beğenisine sunuldu.

Midi boy büzgülü elbiseler ve neredeyse her kumaş tipinde tasarlanan balon kollu elbiseler yine sevilen modeller olarak karşımıza çıkıyor.

Trendlere yön veren markaların başında yer alan İpekyol elbise modelleri ise cesur tasarımlarıyla kadınların karşısına çıktı.

Her boyda desenli saten elbiselerin yanı sıra süet, deri gibi çarpıcı bir kumaş tipini kullanmaktan çekinmeyen İpekyol tasarımları arasında pilise form elbiselere de rastlamak mümkün.

Tüm markalarda göze çarpan elbise modelleri olarak triko ve gömlek elbiseler geçtiğimiz yıl gibi bu yıl da yerini koruyor.

Midi boyun yanı sıra maxi boy elbiseler de yükseliş trendinde yerini alırken, göğüs ve bacak dekoltesinin yanı sıra sırt dekolteli elbiseler yılın ön plana çıkan parçaları arasında yer alıyor.

Sarı, pembe ve yeşil tonlarının ön plana çıktığı elbise renklerinde aynı zamanda krem tonları ve koyu renkler de popülaritelerini koruyor.

Gömlek Elbiseler Yine Karşımızda

Zıt Renklerin Aşkı

Her yıl olduğu gibi bu yıl da içinde zıt renkleri barındıran desenli elbiseler podyumda yerini aldı.

Siyah ve beyazın iç içe olduğu desenli ve asimetrik elbiseler ön plana çıktı.

Uçuş uçuş uzun elbiseler bir sezon daha bizlere eşlik edecek gibi görünüyor.

Bunların yanı sıra kırmızı halı seremonilerinin vazgeçilmezi olan payetler gündelik elbiselerin de bir parçası haline gelmiş durumda.

Çok kullanılmasa da bazı elbise modellerinde payet şıklığına rastlamanız mümkün.

Cemsid Esedov

Şirketler kendine ayrı seo uzmanı, ayrı yazar ve ayrı geliştirici tutar. Bu üçüyle de bir yere varamayabilir. Ben bunun hepsini tek başıma yaparak başardığıma inanıyorum ve size daha iyi yerlere geleceğimin sözünü veriyorum.
Başa dön tuşu