Kadın Bakımı

Dünyanın En İyi Kapatıcısı Hangisi?

Dünyanın En İyi Kapatıcısı hangisi? Herkese merhabalar bu yazımızda tüm dünyadaki güzellik youtuber’ların, bloggerların favorisi Tatle Shape Tape göz altı kapatıcısına yine dünyada gösterilen muadillerini inceledim. Şimdi sizlere bunlar hakkında bilgi vereceğim.

Bakalım hangileri muadil, hangileri değil. Bu model Avrupa’da hiçbir yerde bulamamıştım yalnız Amerika’da satılıyor. Gerçekten bu kadar beğenildiği kadar övüldüğü kadar iyi bir kapatıcı mı diye merak ediyordum.

Hakikaten harika bir kapatıcı. Bütün yorgunluk izlerinizi, morluğu, çöküklüğü sıfırlıyor. Yani birçok kapatıcı denedim bugüne kadar; ama hakikaten

Tarte Shape Tape

Dünyanın En İyi Kapatıcısı


Dünyanın En İyi Kapatıcısı bu. Bir başka. Gerçekten de dünyanın En İyi Kapatıcısı. Ama asıl konumuz bugün ne yazık ki ulaşamıyoruz bu ürüne yani bittiği zaman ben ne yapacağım Amerikaya giden birilerinden istemek lazım ama o da uzun iş kim gidiyor Amerika’ya.

Bu yüzden bir şekilde bunun muadilini bulmak gerekiyor. Uzun zamandır bu yazı yazmak istiyordum ve araştırdım aslına bakarsanız bu ürünle alakalı 5 tane kapatıcı öneriliyor. Ben de dedim ki bu 5 tanesine canlı canlı deneyip sizlere sunayım bakalım hakikaten muadil mi, Benim için muadil demek %90 üstünde benzemesi gerekiyor.

Yapım anlamında, bitiş anlamında, kalıcılık anlamında. Neyse lafı çok uzatmak istemiyorum ilk Muadil ile başlayalım.

1.Wet N Wild PHOTOFOCUS

Dünyanın En İyi Kapatıcısı

Birçok YouTube kanalında ve bloglarda gösterilen bir tanesi Wet N Wild PHOTOFOCUS ürünü şimdi Bendeki Tarte Shape Tape rengi biraz açık rengi ve ben birazcik daha göz altıma aydınlık seviyorum.

Bu yüzden birazdan size bahsedeceğim renklerde mutlaka uyuşmazlık olacaktır diger kapatıcılarla alakalı. Rengi o nedenle çok fazla baz almadım. Çünkü ben açık rengini tercih ettim.

Bu üründe o kadar artık renk olmayabilir. O nedenle rengi çok baz almadan buradaki amacım bitişi benziyor mu duruşu benziyor mu kapatıcı ile aynı oranda mı veya üzerine bir pudra veya bir kat geçilerek aynı kapatıcılık elde edilebilirmi?

Kapatıcılığı Tarte Shape Tape’e göre birazcık az Ama üzerinde hafif bir transparan pudra geçtiğiniz zaman ikisinde de aynı bitişi yakalıyorsunuz.

Çok parlak bir bitiş yok. Bu da pudra bitişli bir ürün ama tabi Tarte Shape Tape çok yoğun kapatıcılı bir ürün olduğu için sadece 3 tane nokta koydum. Hatta 3 bile fazla Belki bir nokta koyup bile dağıtabilirsiniz bir seviye diyeyim Bir seviye kapatıcılığı Tarte Shape Tape’a göre az; ama birazcık daha ürünü arttırıp kapatıcılığını arttırabilirsiniz.

Bitişik güzel parlak bir bitişi yok zaten. Bu da bir pudra formda bir ürün Ama tabii ki Tarte Shape Tape sürdüğünüz kısım çok aydınlıkken Wet N Wild PHOTOFOCUS sürdüğümüz kısım birazacık daha turuncu kalıyor. En açık rengi bu.

Dolayısıyla benim için ileriye dönük Tarte Shape Tape mudaili olarak bunu kullanamayacağım. Çünkü ben gözaltımı Aydınlık seviyorum. Keşke birazcık daha açık olmuş olsaydı benzerliği ne kadar derseniz
Wet N Wild PHOTOFOCUS’a 10/8 verebildim. Rengi tutsaydı 10 üzerinden 9 verirdim.

2.L.a girl pro conceal

Dünyanın En İyi Kapatıcısı

Aslına bakarsanız burada her an elimizi atdığımız anda bulabilecğimiz bir ürün değil; ama kesinlikle
Tarte Shape Tape göre ulaşması çok daha kolay; çünkü söylediğin gibi Tarte Shape Tape sadece Amerika’da satılıyor.

L.a girl pro conceal bir çok avropa ülkesinde en küçük bir kozmetik dükkaninda kolaylikla bula bilirsiniz.

Ben de bunu Amserdamdan zaten küçücük bir dükkandan almıştım. Çok daha Ulaşılması kolay bir ürün Yani kısacası kapatıcılık olarak Tarte Shape Tape çok yakın. Yoğunluğu zaten çok katı bir ürün ve dağıtırken üç nokta koymama rağmen inanılmaz derecede dağıldı.

Neredeyse bütün yüzüme yetecek kadar ürün koymuş oldum aslında gözaltıma. Birazcık daha dağıtsaydım bütün yüzüme dağıtıp fondöten olarak bile kullana bilirdim.

Dolayısıya kapatıcılığı ve yapısının yoğunluğu aynı ama yine aynı Tarte Shape Tape Kadar tam anlamıyla pudra bitişli değil fakat bunun üzerinden bir kat pudra geçtiğiniz zaman inanılmaz derecede benziyor Tarte Shape Tape’a. yine bunun için söyleyebileceğin bir şey eger Tarte Shape Tape ulaşamıyorsanız L.a girl pro conceal alabilirsiniz.

Üstünden bir katta transparan pudra geçtiğiniz zaman tamami ile aynı nefis. çok benziyor 10 üzerinden 9 verebildim ben.

3.Maybelline Fit Me

Dünyanın En İyi Kapatıcısı

Üzerinden devam edelim. Bir hata yaptım. 10 rengini aldım bunun bir açık tonu daha vardı eğer onu almış olsaydım gerçekten Tarte Shape Tape çok benzer bir renk olacaktı tabii ki yine bitiş olarak çok fazla pudralı olmamakla birlikte kapatıcılığı tart 10 ise bunun kapatıcılığı 7. Renk olarak tutturamadım; ama açık renkli olsaydı çok daha güzel olurdu. Çok daha benzeyecekti üzerinden yine transparan pudra geçtiğiniz zaman benziyor ama
Wet N Wild ille karşılaştırırsanız ikisi birbirine çok benzeyen ünlüler ama Wet N Wild bana sorarsanız Maybelline fit me göre daha çok benziyor ama kendi başına da bence çok güzel bir kapatıcı.

4.Maybelline Age Rewind Fair

Dünyanın En İyi Kapatıcısı

Dünyanın En İyi Kapatıcısı yazımızın olmazsa olmazı bu ürün.

Bu seride kesinlikle her şeyi ile muadil diye bileceğimiz hakkını veren bir ürün. Öncelikle kapatıcılığı Tarte Shape Tape ile neredeyse aynı seviyede rengi birebir aynı. Bendeki fair rengi. Bitişi pudra bitişli. Hiç ekstra pudra geçmenize gerek yok. Marketten çok kolaylıkla ulaşabiliyorsunuz.

Mutlaka ki tartın yeri ayrıdır. Çok güzel bir kapatıcı çünkü ama bütün seviye arasında 10 üzerinden 10 bulabileceğimiz muadil anlamında kesinlikle Maybelline Age Rewind Tarte Shape Tape her şey ile çok benziyor. Siz ne düşünüyorsunuz yorumlara da lütfen fikirlerinizi belirtin bana.

5.Nyx Gotcha Covered

Dünyanın En İyi Kapatıcısı

Ne yazık ki tüm bu önerilen müadiller arasında en büyük hayal kırıklığı yaşadığım ürün kesinlikle bu oldu.

Yanlış anlaşılmasın tek başına bir kapatıcı olarak harika bir ürün ama; tarta muadil gösterilmesi açsından hayal kırıklığı yaşadım; çünkü hiçbir benzer yanı yok. Ne kapatıcılık, ne bitiş. Çok parlak o kadar da yağlı bir ürün. Pırıl-pırıl duruyor.

Onun üzerinden transparan pudra geçme ihtimaliniz yok. Diger bahsettiğim ürünlerin üzerinde transparan pudra getirebilirsiniz ama bunu ne yaparsanız yapın hiçbir anlamda benzemediği için yağlı bir ürün olduğu için pudra da geçip benzetmeniz mümkün değil.

O yüzden tüm bu seri arasında ne yazık ki puan dahi veremeyeceğim hiç benzemediğini düşündüğüm tek ürün bu oldu. Tartın bu muhteşem kapatıcısını bulamıyorsak eğer buna benzer ürünlerin ismini size söyledim umarım size faydalı olur. Umarım Dünyanın En İyi Kapatıcısı olan yazımızdan memnun kalmışsınızdır.

Diğer yazımız olan UCUZ FONDÖTENLER: MARKALARI VE FİYATLARI‘da dikkatinizi çekebilir.

Cemsid Esedov

Şirketler kendine ayrı seo uzmanı, ayrı yazar ve ayrı geliştirici tutar. Bu üçüyle de bir yere varamayabilir. Ben bunun hepsini tek başıma yaparak başardığıma inanıyorum ve size daha iyi yerlere geleceğimin sözünü veriyorum.
Başa dön tuşu