Kadın Bakımı

Saç Derisi Dökülmesine Bitkisel Çözüm

Saç Derisi Dökülmesine Bitkisel Çözüm var mı? Kaşıntılı kafa derisi tahrişe ve rahatsızlığa neden olan yaygın bir hastalıktır.

Bu soruna kepek ve kuru ciltten tıbbi tedaviye ihtiyaç duyan diğer cilt hastalıklarına kadar neden olabilecek bir çok faktör vardır. Ancak bir doktora gitmeden önce bu durumla savaşmak için deneyebileceğiniz bir takım yöntemler de var.

Saç Dökülmesine Bitkisel Çözüm

Sandal ağacı, lavanta, biberiye ve kekik yağları 100 yılı aşkın süredir saç dökülmesini tedavi etmek için bitkisel çözüm olarak kullanılmaktadır. İçlerindeki bir bileşiğin saç büyümesini arttırdığı düşünülmektedir. Bu yağlardan bir veya daha fazlasını her gece en az 2 dakika saç derinize sürmeyi deneyebilirsiniz. Ardından, emmesine yardımcı olmak için başınızı havluya sarın.

Örneğin Aloe Vera, Bal Hindistan cevizi veya zeytinyağı gibi doğal yöntemleri saç derisi ve saç bakımı için kullanabilir. Kaşıntılı saçlardan kurtularak saçlarınızı ve cildinizi besleyip, saçlarınızın daha erken büyümesini sağlayabilirsiniz. doğal yöntemlerin neler olduğuna ve nasıl kullanıldıklarına hep beraber bakalım.

Elma sirkesi

Saç Derisi Dökülmesine Bitkisel Çözüm

Saç derisi dökülmesine bitkisel çözüm yazımızda ilk sırada elma sirkesi yer alıyor.

Günlük şampuan, saç kremi ve diğer saç ürenlerinin kullanımı saçlarda zamanla kalıntı birikmesine neden olur. Elma sirkesi ise içerisindeki bileşiklerden dolayı saç derinizde bulunan bu kalıntılara karşı mücadele ederek, antibakteriyel özellik sağlayıp cilt sağlığınızı korur.

Uygulama yönteminde ise 2 ile 4 yemek kaşığı organik elma sirkesinin 1 bardak ılık su ile seyreltip, yıkadığınız saçların derisine sürerek bir kaç dakika beklettikten sonra saçlarınızı su ile durulamanız yeterli olacaktır.

Aloe Vera

Saç Derisi Dökülmesine Bitkisel Çözüm

Kuru cilt kafa derinizi kaşıntılı hissetmenize neden olabilecek faktörlerden biridir. Aloe Vera doğal bir nemlendirici olarak işlev görür ve antimikrobiyal ve yatıştırıcı özelliklere sahiptir. Uygulama yöntemi ise Aloe Vera yaprağındaki jeli saç derinize uygulayıp 20 dakika bekletin ve ılık su ile yıkayınız. Bu işlemi saçlarınızdaki sonuçları görene kadar, gün haftada iki kez yapın

Çay ağacı yağı

Saç Derisi Dökülmesine Bitkisel Çözüm

Saç derisi dökülmesine bitkisel çözüm arıyorsanız çay ağacı size yardımcı olabilir.

Çay ağacı yağı Saçlardaki kaşıntı hissi ile etkili bir şekilde mücadele edebilen, güçlü antienflamatuar ve antimikrobiyel özelliklere sahiptir. Aynı zamanda kepek ve kaşıntılı saç derisine neden olan virüs ve mantarlarla da savaşır. En sevdiğiniz doğal şampuanınıza bir kaç damla çay ağacı yağı ekleyerek zamanla saç derinizdeki değişimlere şahit olabilirsiniz.

Hindistan cevizi yağı

Saç Derisi Dökülmesine Bitkisel Çözüm

Hindistan cevizi yağı kaşıntılı bir kafa derisi sorunu ile mücadele edebilecek başka bir doğal nemlendiricidir. Yapmanız gereken Hindistan cevizi yağını hafifçe ısıtarak saç derinize masaj yapacak şekilde haftada iki kez uygulamaktır. Yağ kısa bir sürede Tahriş olmuş derisini yatıştırır ve saçınızı besler.

Doğal bal

Saç Derisi Dökülmesine Bitkisel Çözüm

Bal güçlü antimikrobiyal özellikleri ve iltihaplı cildi rahatlatan B2 ve B5 vitaminleri içeren başka bir doğal üründür. Bal maskesini hazırlanmak için bir miktar bal ile bir miktar suyu karıştırın. Daha sonra yeni yıkadığınız saçlarınız henüz nemliyken maskeyi saç derinize 2-3 dakika masaj yaparak uygulayın.

Arkasından başınızı bir havlu ile sararak 3 saat gibi süre böyle beklettikten sonra saçlarınızı su ile durulaya bilirsiniz.

Zeytin yağı

Saç Derisi Dökülmesine Bitkisel Çözüm

Saç derinize az miktarda zeytinyağı ile masaj yaparak kafanızı bir duş başlığı ile örtün. Daha sonra 4 ile 6 saat veya bir gece bekletin. Ertesi gün saçlarınızı doğal bir şampuanla yıkadığınızda zeytinyağının saç derisini yatıştırdığını ve cildinizin nemlendirip beslediğini fark edebilirsiniz.

Avokado ve Muz

image 5 1

Avokado ve 2 adet muzu püre haline getirene kadar ezip karıştırdıktan sonra kafa derinizi ovarak sürüp 30 dakika bekletirseniz. Saçlarınızı yıkadıktan sonra kaşıntılı bir kafa derisinden arındırabilirsiniz. Üstelik bu doğal karışımı etkisi Sadece bunlarla da sınırlı değildir.

Bu yöntem saçlarınızın daha hızlı büyümesini, saçlarınızın daha parlak hale gelmesini ve harika kokmasını da sağlayabilmektedir.

Masaj

image 6 1

Saç derinize düzenli olarak hafif dairesel hareketlerle masaj yaparsanız kan akışını hızlandırarak kuru cilt hücrelerini çıkaracak ve saç köklerini uyaracaksınız. Bu da saçlarınızı şampuanla yıkanmadan önce kuru hücreleri ve saç tellerini temizlemeniz için fırçalamanızın iyi olacağı anlamına gelmektedir.

Kullandığınız fırçaları ve tarakları temizleyin

image 7

Kaşıntılı bir kafa derisi sorunu bazen kişisel hijyen ile de ilişkilendirilebilir. Bu yüzden saç fırçalarınızı ve taraklarımızı başkaları ile paylaşmaktan kaçının ve bakterilerin saçınıza ve cildinize zarar vermemesini sağlamak için düzenli olarak temizlemeye özen gösterin.

Spor

Saç Derisi Dökülmesine Bitkisel Çözüm

Fiziksel egzersizler kan akışını iyileştirir. Bu da vücudumuzdaki hücrelerin oksijen de dahil olmak üzere hayati elementler alması gerektiği anlamına gelir. Ayrıca uygun kan dolaşımı kaşıntılı bir kafa derisi ile ilişkili iltihabı da azaltmaktadır.

Saç Derisi Dökülmesine Bitkisel Çözüm yazımız bu kadardı. Diğer yazımız olan Ağız çevresinde iltihaplı sivilce yazımızda dikkatinizi çekebilir.

Cemsid Esedov

Şirketler kendine ayrı seo uzmanı, ayrı yazar ve ayrı geliştirici tutar. Bu üçüyle de bir yere varamayabilir. Ben bunun hepsini tek başıma yaparak başardığıma inanıyorum ve size daha iyi yerlere geleceğimin sözünü veriyorum.
Başa dön tuşu