Kadın Bakımı

Hindistan cevizi yağı maskesinin faydaları Neler? 2021

Hindistan cevizi yağı maskesinin faydaları neler? Yine çok güzel bir cilt maskesi ile karşınızdayız. Hindistan cevizi yağı ile cilt maskemizi yapacağız. Öncelikle size Hindistan cevizi yağı nasıl satın alınmalı ve nerelerde kullanılır bundan bahsetmek istiyoruz. Öncelikle Hindistan cevizi yağı %100 organik olması gerekiyor. İçinde herhangi bir katkı maddesi olmamalı. Katı olarak satılıyor. Katı kıvamda olması gerekiyor. Zaten elinize aldığınızda hemen eriyor. Hindistan cevizi yağı maskesinin faydaları

Hindistan cevizi yağı maskesinin faydaları

Hindistan cevizi yağı maskesinin faydaları neler?

  • Tatlılarınızda kullanabilirsiniz. Çok güzel bir aroma veriyor.
  • Saçlarınızda kullanabilirsiniz. Saçlarınızdaki elektriklenmeyi ve kabarmayı alacaktır ve kırıklarınızı da onlaracakır.
  • Cildinizi banyodan sonra nemlendirmede kullanabilirsiniz. İnanılmaz derecede güzel kokuyor.
  • Hindistan cevizi yağını esmer şeker ile karıştırarak cildinize pilig yapabilirsiniz.
  • Yaralarınız varsa yaralarınızın üzerine sürerseniz en kısa sürede geçtiğini göreceksiniz.
  • Morluklarda da tedavi özelliği var.
  • Eğer doğum çatlaklarınız varsa doğum çatlaklarınıza sürebilirsiniz. Geçirdiğini söyleyemeyiz ama önlemede çok iyi olduğunu biliyoruz.

Hindistan cevizi yağı maskesinin zayıflatma özelliği var. Her gün sabah bir tabak kaşığı ılık suyla içerseniz zayıflayabilirsiniz. Denemenizde fayda var. Sonuçta doğal bir şey. Bir zararı olacağını zannetmiyoruz.

Hindistan cevizi yağı maskesi nasıl yapılır?

Bir kap alın. 2 tatlı kaşığı Hindistan cevizini kaba koyun zaten hemen eriyor. Daha sonra bunun içine bir tatlı kaşığı bal koyun. Çok güzel bir nemlendirici aynı zamanda mikrop kırıcı. Cildimizdeki bakterileri yok ediyor. Daha sonra gözenek sıkılaştırıcı leke karşıtı olan limondan bir çay kaşığı veya yarım çay kaşığı, cildinizin tipine göre eğer hassas bir cildiniz varsa yarım çay kaşığı veya hiç atmaya da bilirsiniz.

Bunları karıştırıyoruz ve çok güzel bir kıvam alıyor. Bunu iyice karıştırıp sonra cildimize sürüp yaklaşık 10-15 dakika bekleyeceğiz. Bunu isterseniz elinize de sürebilirsiniz. Tabii elinizin temiz olması gerekiyor. İsteseniz de fırça yardımıyla cildinize sürebilirsiniz. Maskeyi yağlı ciltlere önermiyoruz. Kuru ve normal cilt tipi olanlar lütfen uygulasınlar. Eger yağlı bir cildiniz varsa hindistan cevizi yangından dolayı sivilcelenme yapabilir. Yağlı cilti olanlar yapmasınlar. Karma ve kuru ciltleri çok güzel nemlendiriyor. 15 dakika sonra yıkayın. Eger memnun kalırsanız aşağıda yorumlara yazmayı unutmayın. Kendinize iyi bakın.

Ayrıca diger yazımız olan SİVİLCE İÇİN ALOE VERA MASKESİ yazımızda dikkatinizi çekecektir.

Cemsid Esedov

Şirketler kendine ayrı seo uzmanı, ayrı yazar ve ayrı geliştirici tutar. Bu üçüyle de bir yere varamayabilir. Ben bunun hepsini tek başıma yaparak başardığıma inanıyorum ve size daha iyi yerlere geleceğimin sözünü veriyorum.
Başa dön tuşu