Psikoloji

Kadınlar ne ister?

Kadınlar ne ister? Bugün sizler ile insanlığın en başından bu yana merak edilen, aslında tam olarak cevabı da bulunmamış bir soruyu inceleyeceğiz, beraber konuşacağız. Bu belki ölümsüzlüğün çaresi gibi çok merak edilse de herkes farklı bir cevap vermiş ve bu cevabda net bir fikir birliğine varılamamış. Kadınlar ne ister? sorunumuz bu. Peki psikologlar buna nasıl cevap veriyor? Kadınlar ne ister? sizlerle kadınların genel olarak erkeklerden beklediği 5 şeyden bahsedeceğiz.

Kadınlar öneri değil anlaşılmak ister

image 70 1

Erkeklerin bir özelliği var. Zihnimiz biraz düz çalışıyor. Pratik zekalı olabiliriz. Her soruna bir çözümümüz var. Her derde bir dermanımız var ama kadınlara geldiği zaman biraz kafamız karışıyor. Bir erkek akşam eve geldi ve eşi ona dedi ki başım ağrıyor. Erkeğin diyebileceği 3 şey var.

  • Doktora gidelim
  • İlaç iç
  • Yat dinlen

Kadın aslında burada belki farklı bir şey beklerken erkek pratik çözümler veriyor. Kendi kendine de şunu söylüyordur muhtemelen “Ya bak ne güzel. Çözümleri, alternatifleri tek-tek sıraladım” ama kadın mutlu olmuyor ve erkek şaşırıyor. Diyor “Ben daha ne yapa bilirim? Yapılabilecek her şeyi söyledim”. Aslında kadınları zihni ile erkeklerin zihni biraz birbirinden farklı çalışıyor.

Kadın burada sıkıntısını anlatırken aslında arka plandaki şeyleri de anlatmak istiyor. Bir derman, bir çözüm istemiyor. Kadın mesela başım ağrıyor derken aslında gün içinde sıkıntıları anlatmak istiyor. Erkekten beklediği belki de şöyle bir tavır “Ya hayatım ne oldu, canın bir şeye mi sıkıldı? Kim üzdü seni” Ama biz ne yapıyoruz?

Erkekler olarak öneriler, çözümler veriyoruz ve bir şekilde burada kadını mutlu edemiyoruz. Kadın genelde böyle bir sıkıntısını anlattığı zaman çözüm ya da öneri değil sadece dinlenilmek istiyor olabilir. Erkeklerin dikkat edeceği şeylerden bir tanesi de bu.
Kadınları dinlemeye, duygularını anlamaya özen göstermeliyiz.

Çok fazla ilgi kadını bıktırır

Kadınlar ne ister?

Biz erkekler bazen vur deyince öldürebiliyoruz. Evet şunu söyleyebiliriz. Bütün kadınlar ilgi ister ama ilginin ince bir ayarı var. Eğer ki çok fazla ilgi gösterirsek eşimizden, sevgilimizden şöyle bir tepki alabiliriz.

“Ya sen bana çok fazla ilgi gösteriyorsun. Beni çok bunaltıyorsun. Beni boğuyorsun”. Erkeğin tabii kafası karışır ve der ki “İlgi göstermezsen bir dert, göstersen bir dert”. Ama işler bildiğimiz gibi yürümüyor. İlginin çok fazlası bir noktadan sonra kadını bunaltacaktır.

İlgiyi düzenli gösterdiğimiz zaman da standarta bağlayacaktır. Bu yüzden var olan ilgi bizi ara sıra değişkenlik göstererek bazen az olabilir, bazen çok olabilir ama düzenli olarak çok tutarsak hem bu erkeği yoracaktır, hem de kadın için bir bıkkınlık haline gelecektir.

Düşünün ki bir erkek günde 10 kere arıyor, seni seviyorum diyor, durmadan hediyeler alıyor. İlk başta bütün kadınların hoşuna gider ama sonrasında söyleyeceği şey “sen beni biraz kendi haline bırak”. Bu yüzden iliyimizi gösterirken ne cimri olacağız.

Ne de böyle para satar gibi ilgi dağıtmayacağız. Biraz tutumlu, bazen bonkör, bazen cimri bunun ayarını tutturabilirsek kadınları mutlu etmiş olabiliriz.

Kadın erkeğine güvenmek ister

Kadınlar ne ister?

Kadınların erkeklerden beklediği bir diğer şey de aslında güvence diyebiliriz. Kadınlar Güven duymak ister. Kadınlar bir erkeği seviyorsa, bir erkeğe değer veriyorsa o erkeğin orada olduğunu, arkasında durduğunu, uzattığı zaman elinin tutulacağını bilmek ister.

Kadınlar beraber yaşlanmayı, beraber anne baba olmayı, belki dede olmayı baba anne olmayı anne anne olmayı isterler. Bu yüzden kadınlarla yola çıkarken, evlenirken, nişanlanırken ya da bir sevgili olurken bunu aklınızdan çıkartmamız çok önemli. Kadınlar güvenebileceği erkekleri severler.

Kadınlar sadakat ister

Kadınlar ne ister?

Kadınların bir diğer istediği şey de Sadakatdir. Her iki cinsiyet içinde sadakat, sadık olmak, eşler arasındaki güven önemlidir, ama ben şöyle görüyorum.

Kadın bir kere yaralandığı zaman, kadın bir kere güvenini kaybettiği zaman çok zor kazanır. Bu yüzden böyle bir riske girmemek lazım. Kadının o güvenini kaybetme.

Kadının sadakata verdiği değeri önemsememe gibi bir riske girdiğimiz zaman ilişkimiz, evliliğimiz ciddi anlamda riske girebilir.

Eskisi gibi olmak için çok uzun zaman gerekebilir. Bu yüzden kadınların güvenine, sadakatine önem vermek buna göre davranmak çok önemli.

Kadınlar özel olduğunu hissetmek ister

Kadınlar ne ister?

Kadınların erkeklerden beklediği bir diğer şey ise erkeğin hayatında anlamlı ve özel olduğunu hissettirilmesidir.

Erkek bazen ilişki belli bir aşamaya geldikten sonra, hayatındaki kadına bir erkek arkadaşı gibi davranabilir. Ona güzel şeyler söylemeyebilir ya da yaptığı güzel şeyleri bir rutin haline dönüştürüp standart halde sunabilir.

Kadın bundan mutsuz olabilir. Her kadın eşi için önemli olduğunu, anlamlı olduğunu ve özel olduğunu bilmek ister.

Erkek bazen bilemeye bilir bunu nasıl yapabileceğini ama her kadına göre özel olma hali değişiklik gösterebilir. İyi bir gözlemci olarak eşinizin ne istediğini, onun neyin mutlu ettiğini siz kendinizde bulabilirsiniz.

Her kadın birbirinden farklıdır. Eğer erkekler kadınların tam olarak ne istediğini bilmek istiyorlarsa, hayatındaki kadınları incelemeleri önemli. Bir gözlemci gibi onun duygularına, onun sözlerine ,davranışlarına bakarak aslında onun neyin mutlu edeceğini bulabilir,keşfedebilirsiniz.

Bu bir keşif yolculuğu. Keşfin o sürecide keyifli olabilir. Bu yüzden bunlara dikkat etmek iyi bir gözlemci olabilmek çok önemli.

Diğer yazımız olan szondi testi 99% DOĞRU dikkatinizi çekebilir.

Cemsid Esedov

Şirketler kendine ayrı seo uzmanı, ayrı yazar ve ayrı geliştirici tutar. Bu üçüyle de bir yere varamayabilir. Ben bunun hepsini tek başıma yaparak başardığıma inanıyorum ve size daha iyi yerlere geleceğimin sözünü veriyorum.
Başa dön tuşu