İlaçlar

Kırışık Düşmanı! – Cien Krem Ne İşe Yarar?

Cien Krem Ne İşe Yarar?

Q10 içeren Hyaluronik Asit, cilt hücrelerini korumaya ve derinleşmiş kırışıklıkların görünümünü azaltmaya yardımcı olur. Sürekli kullanılan bu gündüz kremi, yeni kırışıklıkların oluşumunu önlemeye de yardımcı olur.

Düzenli kullanıldığında yeni kırışıklıkların oluşmasını da önlemelidir. Cildi nemlendiren ve koruyan UVA / UVB filtreleri ve E vitamini içerir.

GHI Uzmanları Ne dedi?

Cien q10 Krem Ne İşe Yarar

Test uzmanlarımızın çoğunun basit, zahmetsiz kavanoz ambalajı kullanımı kolay buldu ve kremsi dokusu zahmetsizce cilde yayıldı, birçoğu küçük bir ürünün uzun bir yol kat ettiğini söylüyor.

Uzmanlar kremin çabucak emildiğini ve yapışkanlık hissetmediğini, ancak cildi biraz yağlı hissettirdiğini söyledi. Bazıları ayrıca ovulduğunda veya üstüne makyaj yapıldığında yığıldığını söyledi.

Laboratuar testinde 10 kişiden altısı cilt hidrasyonunda bir miktar artış sağladı ve çoğu kişi anında nemlendiğini söylese de, herkes etkilerin uzun süreli olduğunu söylemedi.

Cien q10 Kullanıcı Yorumları

Cien krem ne işe yarar? sormadan önce Cien q10 sevilen yönleri bunlar oldu:

 • Kullandığınız bölgede anında nemlenir
 • Biraz uzun sürer
 • Cilde kolayca yayılır

Cien q10 kremin sevilmeyen yönleri bunlar oldu:

 • Kullandığınız bölgede yağlılık hissi
 • Birkaç testçi, cilt üzerinde biriktiği yorumunu yaptı
 • Etkileyici bir kokusu var

Puanlar

 • Kullanım kolaylığı: 4.5 / 5
 • Tasarım: 4/5
 • Talimatlar: 5/5
 • Performans: 3/5

Nasıl test ediliyor

Cien krem ne işe yarar? düşünmeden önce nasıl test ediliyor buna bakalım.

İki hafta boyunca 128 kadınla 11 kendi markalı günlük nemlendiriciyi test ettik. Sadece her ürünün cilt üzerindeki etkilerine bakmakla kalmadık, aynı zamanda ambalajı, dokuyu ve daha fazlasını da değerlendirdik.

Çoklu cilt test merkezi kullanarak, uygulamadan hemen sonra ve altı saat sonra cildin nemini de ölçtük. Bu, her bir ürünün ne kadar etkili olduğunun belirlenmesine yardımcı oldu.

Yüz Kırışıklığına Ne İyi Gelir?

 • Aloe Vera
 • Muz maskesi
 • Enginar
 • Avokadolar
 • Tarçın
 • Yumurta beyazı
 • Zencefil
 • Yulaf ezmesi
 • Domates
 • Ceviz

Rhytides olarak da bilinen kırışıklıklar, cildinizdeki kıvrımlardır. Yaşlandıkça cildimiz daha az kolajen ve elastin proteinleri üretir. Bu, cildinizi daha ince aynı zamanda hasara karşı daha az dirençli hale getirir.

Çevresel etkiler, dehidrasyon ve toksinlerin tümü, yüzünüzde belirgin kırışıklıklar geliştirme olasılığını artırabilir.

Kırışıklıklar yaşlanmanın doğal bir parçasıdır ve bunlardan korkmak için hiçbir sebep yoktur. Ancak yüzünüzdeki yaşlanma belirtilerini yavaşlatmak istiyorsanız, bunu yapmanın doğal yolları da vardır.

Yüz Kırışıklığına Doğal Çözüm

 • Güneş kremi kullanın
 • Şeker alımınızı sınırlayın
 • Sigarayı kesin
 • Hindistan cevizi yağı kullanın
 • Beta karoteninizi artırın
 • Melisa yaprağı çayı deneyin
 • Uyku pozisyonunuzu değiştirin
 • Yüzünüzü düzenli olarak yıkayın
 • Ultraviyole ışıktan kaçının
 • Antioksidanlarınızı artırın

Güneş kremi kullanın

Çoğu insan bunu bilir. Güneş kremi kullanmak 30’un üzerinde bir güneş koruma faktörü (SPF) ile cilt kanserini önlemeye yardımcı olabilir.

2013 yılında yapılan bir araştırmada Annals of Internal Medicine’de, güneş kreminin yaşlanma belirtilerini geciktirmeye de yardımcı olduğunu buldu.

Muhtemelen plaj için bir güneş kremi kullanıyor olsanız da, hergün yüzünüze nemlendirici bir güneş kremi sürmek, uzun sürede cilt sağlığınıza fayda sağlayacak bir alışkanlıktır.

Şeker alımınızı sınırlayın

Tıp topluluğu, şeker tüketiminin sağlığınızı nasıl etkileyebileceği hakkında daha fazla bilgi edinmeye devam ediyor.

Vücudunuzdaki şeker glikasyon adı verilen bir süreci tetikler ve ileri glikasyon son ürünleri (AGE’ler olarak adlandırılır) cildiniz için iyi değildir.

AGE’ler vücudunuzdaki kolajenleri parçalayabilir ve zamanla daha yaşlı görünmenizi sağlayabilir.

Şeker ve yağ bakımından zengin yiyecek alımınızı sınırlamak, yüzünüzün genç halini korumasına yardımcı olacaktır.

Sigarayı kesin

Sigara içmek birçok nedenden dolayı sağlığınız için kötüdür, ancak birçok insan yüzünüzü erken yaşlandırabileceğini bilmiyor.

İkizlerde yapılan bir çalışmada sigara içen bir ikizin digerine kıyasla 79% oranında yüzende daha fazla kırışıklık meydana geldi.

İkizlerdeki çarpıcı farklılıklar, sigaranın yüzünüzdeki cildin durumunu etkilediğini açıkça ortaya koydu. Başkasının sigara dumanının etrafında olmak bile birçok kanser ve diğer hastalıklar için riskinizi artırabilir ve cildinize de zarar verebilir.

Hindistan cevizi yağı kullanın

Cien krem ne işe yarar? yazımızın önemli kısmından biride hindistan cevizi yağı.

Hindistan cevizi yağı doğal bir yumuşatıcıdır. Yani cildinize uyguladığınızda epiderminizdeki boşlukları doldurur ve cildinizin pürüzsüz hissetmesini sağlar.

Cildinize hindistancevizi yağı ile biraz sevgi göstermek yalnızca onu daha pürüzsüz hale getirmekle kalmaz, hemde cildinizin nemi tutmasına yardımcı olarak yüzünüzün daha dolgun görünmesini sağlar.

Ek bir bonus olarak hindistancevizi yağı kuru ciltler için etkili bir tedavi olduğu bulunmuştur.

Beta karoteninizi artırın

Beta karotenlerin güneşin ultraviyole ışığının cildinize ve gözlerinize zarar vermesini nasıl ve neden engellediğine dair devam etmekte olan bir tıbbi tartışma var.

Beta karoten ve retinol (A vitamini) genellikle eczanelerde satın alınabilen kozmetik kırışıklık önleyici kremlerdeki bileşenlerdir.

Ancak beta karotene erişmek için bir ürün satın almanıza gerek yok. Sadece bir beta karoten takviyesi alabilir ve cildinizdeki faydaları görebilirsiniz.

Ağızdan alınan günde 30 miligram kadar az beta karoten kırışıklıkları önlemeye yardımcı olabilir. (Doktorunuza danışmadan ilaç kullanmak doğru değildir.)

Melisa yaprağı çayı deneyin

Kırışıklık mücadelesi için ortaya çıkacak daha yeni kullanılmaya başlayan statejilerden biri de limon otu yaprağı çayıdır.

Limon otu yaprağı çayı içen küçük bir insan örneğini, plasebo arpa yaprağı çayı içen başka bir grupla karşılaştıran bir çalışma, araştırmacıları yönlendirdi. Peki sonuç ne oldu? Limon otu yaprağı özü cildi daha elastik hale getirdi ve doku hasarını düzeltti.

Uyku pozisyonunuzu değiştirin

Yüzünüzdeki bazı kırışıklıklar aslında uyuduğunuz pozisyondan kaynaklanıyor olabilir.

Buna “kompresyon” denir ve yüzünüzün her gece aynı şekilde yastığa bastırmasından kaynaklanır.

Zamanla bu sıkıştırma cildinizi bazı yerlerde diğerlerinden daha zayıf bırakır ve kırışıklık oluşur.

Sırt üstü uyuyarak kompresyon kırışıklıklarını önleyebilir veya yavaşlatabilirsiniz.

Yüzünüzü düzenli olarak yıkayın

Geceleri yüzünüzü yıkamak için fazladan beş ila on dakika ayırmak asla zaman kaybı değildir.

Gece boyunca yüzünüze makyaj bıraktığınızda cildiniz çoğunu emer.

Çoğu kozmetikte bulunan sert kimyasallar, cildinizin karşılaştığı oksidatif strese katkıda bulunur.

Bu yüzden gece yüzünüzü yıkamak için fazladan beş ila on dakika ayırmak asla zaman kaybı değildir. Yüzünüzü şiddetle ovmaktan kaçının.

Uyumadan önce yüzünüzü temizlemek için su esaslı bir mendil kullanın ve cildinize soğuk su damlatarak yıkamanıza son verin.

Ultraviyole ışıktan kaçının

Yüzünüzdeki, boynunuzdaki, kollarınızdaki ve ellerinizdeki çoğu kırışıklıklığın sebebi ultraviyole ışık olabilir.

Ultraviyole ışıktan bütünüyle kaçınılamasa da, aldığınız maruz kalma derecesini azaltmak için atabileceğiniz adımlar vardır.

Kumda uzun güneşlenme seanslarında güneşsiz bir bronzlaşma losyonu tercih edin ve dışarıda uzun süreler boyunca yüzünüzü güneşten koruyan bir şapka takın.

Mümkün olduğunda, dışarıda çıktığınızda daha uzun pantolonlar ve uzun kollu gömlekler giyin. Yine de biraz güneş ışığını absorbe edeceksiniz, ancak cildinizdeki kırışıklıklara katkıda bulunmayacaksınız.

Antioksidanlarınızı artırın

Cilt, vücudunuzdaki diğer tüm organlardan daha fazla oksidatif strese maruz kalır.

Cildinizin sadece günlük rutininizden geçerek zarar görebilir.

Antioksidanlar oksidatif stresin hücrelerinize verdiği zarar ile savaşmada size yardım eder.

Antioksidanlarla zenginleştirilmiş bir güneş kremi veya kırışıklık kremi satın alabilseniz de, cildiniz için bu antioksidan desteği almanın birçok yolu vardır.

Yaban mersini, barbunya fasulyesi, üzüm, karalahana ve ıspanak açısından zengin bir diyet yemek, “içten dışa” sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olur ve erken yaşlanmanın belirtilerini azaltabilir.

Sonuç Olarak

Cien krem ne işe yarar? sorumuza cevap bulduk. Bu ilacı doktor tavsiyesi ile kullanmalısınız.

Yaşlanma bir hastalık belirtisi değildir.

Ancak yaşlandıkça cildinizin görünümü hakkında özellikle endişeleriniz varsa, bir dermatologla konuşmak isteyebilirsiniz.

Sigara içmek, aşırı içki içmek veya bronzlaşma yatağı kullanmak gibi yaşam tarzı alışkanlıklarıyla uğraştıysanız, cilt kanseri riski altında olabileceğiniz için cildinizin görünümü konusunda özellikle dikkatli olmalısınız.

Cien krem ne işe yarar? yazımız bu kadardı.

Diger yazımız olan Aç Karnına Aspirin İçmenin Zararları dikkatinizi çekebilir.

Cemsid Esedov

Şirketler kendine ayrı seo uzmanı, ayrı yazar ve ayrı geliştirici tutar. Bu üçüyle de bir yere varamayabilir. Ben bunun hepsini tek başıma yaparak başardığıma inanıyorum ve size daha iyi yerlere geleceğimin sözünü veriyorum.
Başa dön tuşu