İlaçlar

Canoderm Krem Nedir? Yan Etkileri Neler?

Canoderm krem cilt hastalıkların tedavisinde kullanılır. Canoderm Krem, kuru ve pürüzlü cildi yumuşatmak için kullanılır, Canoderm Krem, aktif bir bileşen olarak Urea içerir.

Canoderm Krem’in kullanımı, bileşimi, dozu, yan etkileri ve incelemeleri ile ilgili detaylı bilgiler aşağıda listelenmiştir.

Canoderm Krem Nasıl Kullanılır?

Canoderm krem, aşağıdaki hastalıkların, durumların ve semptomların tedavisinde, kontrol altına alınmasında, önlenmesinde & iyileştirilmesinde kullanılır:

 • Cilt rahatsızlıkları
 • Burada listelenmeyen amaçlar için de kullanılabilir.

Canoderm Kremin Yan Etkileri Neler?

Aşağıdakiler, Bu kremin içerisindeki bileşenlerden meydana gelebilecek olası yan etkileri bir listesidir.

Bu kapsamlı bir liste değil. Bu yan etkiler mümkündür, ancak her zaman ortaya çıkmaz.

Bazı yan etkiler nadir fakat ciddi olabilir. Aşağıdaki yan etkilerden, özellikle de beklemenize rağmen geçmeyen herhangi birini gözlemlerseniz mutlaka doktorunuza danışın.

 • Ciltte şiddetli kızarıklık veya tahriş
 • Hafif yanma veya batma
 • Hafif kaşıntı

Bu Krem ayrıca burada listelenmeyen yan etkilere neden olabilir. Yukarıda listelenmeyen başka yan etkiler fark ederseniz, tıbbi tavsiye için doktorunuza başvurun. Ayrıca yan etkileri yerel gıda ve ilaç idaresine de bildirebilirsiniz.

Önlemler

Bu Kremi kullanmadan önce doktorunuza mevcut ilaç listeniz, reçetesiz satılan ürünler (örn. Vitaminler, bitkisel takviyeler, vb.), Alerjiler, önceden var olan hastalıklar ve mevcut sağlık durumları (örn. Hamilelik, yaklaşan ameliyatlar vb.) Hakkında bilgi verin.).

Bazı sağlık koşulları sizi ilacın yan etkilerine karşı daha duyarlı hale getirebilir.

Canoderm Kremi doktorunuzun belirttiği şekilde alın veya ürün prospektüsünde yazılı olan yönü izleyin.

Dozaj, durumunuza bağlıdır. Durumunuz devam ederse veya kötüleşirse doktorunuza bildirin.

Canoderm Krem Kullanımı Sırasında Neye Dikkat Etmelisiniz?

Canoderm Krem
 1. Gözler, dudaklar ve mukoza zarlarıyla temastan kaçının
 2. Bu kremi ağız yolu ile almayın
 3. Bu kremi büyük miktarlarda veya önerilenden daha uzun süre kullanmayın.
 4. Bu ilacı açık yaralarda, kuru, çatlamış, tahriş olmuş veya güneşte yanmış ciltlerde kullanmadan önce doktorunuza danışın.
 5. Bu kremi uygulamadan önce ve sonra ellerinizi yıkayın.
 6. Tedavi edilecek cilt bölgesini temizleyin ve kurulayın.
 7. Canoderm Kremi hemen uyguladıktan sonra uygulama yapılan bölgeyi yıkamayın. Ayrıca, doktorunuz tarafından belirtilmedikçe, tedavi edilen bölgede diğer ürünleri kullanmaktan kaçının.
 8. Aşırı miktarda uygulamak boncuklanmaya neden olabilir. Tüylenmeyi önlemek için daha ince bir tabaka veya daha az miktarda ilaç kullanın.
 9. Bu ilacı gözlerinize, burnunuza veya ağzınıza sokmaktan kaçının.

Krem İle Etkileşimler

Başak bir ilaç kullanıyorsanız ya da aynı zamanda reçetesiz bir ilaç kullanıyorsanız, Bu krem kullandığınız ilacın etkileri değişebilir.

Bu, yan etki riskinizi artırabilir veya ilacınızın düzgün çalışmamasına neden olabilir.

Doktorunuza, kullandığınız tüm ilaçlar, vitaminler ve bitkisel takviyeleri anlatın, böylece doktorunuz ilaç etkileşimlerini önlemenize veya yönetmenize yardımcı olabilir.

Canoderm krem, aşağıdaki ilaçlar ya da ürünlerle etkileşim gösterebilir:

 • Lipressin
 • Vazopressin

Ne zaman kullanılmaz?

Eğer aşağıdaki durumlardan birine sahipseniz bu Krem kullanılmamalıdır:

 • Aşırı duyarlılık

Bileşim ve Aktif Bileşenler

Bu Krem aşağıdaki aktif bileşenlerden (tuzlar) oluşur.

 1. Urea -% 5

Lütfen bu ilacın yukarıda listelenen her aktif bileşen için çeşitli güçlerde mevcut olabileceğini unutmayın.

Sıkça Sorulan Sorular

 • Bu krem hamileyken kullanmak mi? Lütfen vakaya özel tavsiyeler için doktorunuza danışın.
 • Bu kremi emziren anneler kullanabilir mi? Lütfen riskleri ve faydaları doktorunuzla tartışın.
 • Koşullarımın iyileştiğini görmeden önce Canoderm kremi ne kadar süre kullanmam gerekir? Durumlarında iyileşme görmeden önce en sık geçen süreyi 1 hafta/2 saat içinde bildirdiler. Bu zamanlar, neler yaşayabileceğinizi veya bu ilacı nasıl kullanmanız gerektiğini yansıtmayabilir. Canoderm Kremi ne kadar süreyle kullanmanız gerektiğini öğrenmek için lütfen doktorunuza danışın.
 • Bu kremi hangi sıklıkta kullanmam gerekir? Canoderm Krem kullanmanın en yaygın sıklığının günde bir ve günde iki kez olduğunu bildirmişlerdir. Canoderm Krem’e ne sıklıkta ihtiyacınız olduğu konusunda lütfen doktorunuzun tavsiyelerine uyun.
 • Bu kremi yemekten önce mi yoksa yemekten sonra mı kullanmalıyım? Lütfen bu ilacı nasıl kullanmanız gerektiği konusunda doktorunuzun tavsiyelerine uyunuz.
 • Bu ilaç veya ürün bağımlılık yapıyor mu yoksa alışkanlık mı oluşturuyor? Çoğu ilaç, bağımlılık veya istismar potansiyeli taşımaz. Genellikle hükûmet, bağımlılık yapabilen ilaçları kontrollü maddeler olarak sınıflandırır.Son olarak, doktor tavsiyesi olmadan kendi kendinize ilaç vermeyin ve vücudunuzun ilaçlara bağımlılığını artırmayın.
 • Bu ürünü kullanmayı hemen bırakabilir miyim yoksa kullanımdan yavaşça mı vazgeçmeliyim? Bazı ilaçların azaltılması gerekir veya geri tepme etkileri nedeniyle hemen durdurulamaz. Vücudunuza, sağlığınıza ve kullanıyor olabileceğiniz diğer ilaçlara özel tavsiyeler için lütfen doktorunuza danışınız.

Krem Hakkındaki Diğer Önemli Bilgiler

Kremi Kullanmayı Unutursam Ne Yapmalıyım?

Bir dozu kaçırırsanız, fark ettiğiniz anda onu kullanın. Bir sonraki dozunuzun zamanına yakınsa, kaçırılan dozu atlayın ve doz programınıza devam edin.

Unutulan bir dozu telafi etmek için ekstra doz kullanmayın. Düzenli olarak dozları kaçırıyorsanız, bir alarm ayarlamayı veya bir aile üyesinden size hatırlatmasını istemeyi düşünün.

Son zamanlarda çok fazla doz atladıysanız, doz programınızdaki değişiklikleri veya kaçırılan dozları telafi etmek için yeni bir programı tartışmak için lütfen doktorunuza danışın.

Canoderm Krem Doz Aşımı

 1. Daha fazla ilaç almak semptomlarınızı iyileştirmez; daha ziyade zehirlenmeye veya ciddi yan etkilere neden olabilirler. Sizin ya da bir yakınınızın aşırı dozda Canoderm krem kullandığından şüpheleniyorsanız, lütfen en yakın hastanenin acil servisinizi ziyaret edin. Doktorlara gerekli bilgiler konusunda yardımcı olmak için yanınızda bir ilaç kutusu, kâp veya etiket getirin.
 2. Aynı duruma sahip olduklarını bilseniz veya benzer durumları varmış gibi görünse bile ilaçlarınızı başkalarına vermeyin Bu aşırı doza yol açabilir.
 3. Daha fazla bilgi için lütfen doktorunuza veya eczacınıza veya ürün paketinize danışın.

Canoderm Krem Nasıl Saklanmalı?

Bu ilacı aşırı sıcaktan ve ışıktan korumalısınız. Oda sıcaklığında saklayınız.

Prospektüste gerekmedikçe ilaçları dondurmayın. İlaçları çocuklardan ve evcil hayvanlardan uzak tutun.

İlaçları tuvalete atmayın veya talimat verilmedikçe drenaja boşaltmayın.

Bu şekilde atılan ilaçlar çevreyi kirletebilir. Canoderm Krem ilacını nasıl güvenle yok edeceğiniz konusunda lütfen doktorunuza ya da eczacınıza danışın.

Süresi Dolmuş Canoderm Krem

Tek bir doz son kullanma tarihi geçmiş Canoderm Krem kullanmak, muhtemelen istenmeyen bir duruma neden olacaktır.

Bununla birlikte, uygun tavsiye için veya kendinizi iyi hissetmiyorsanız veya hasta hissediyorsanız lütfen birinci basamak sağlık sağlayıcınız veya eczacınızla görüşün.

Süresi dolan ilaç, reçeteli durumlarınızın tedavisinde etkisiz hale gelebilir.

Güvenli tarafta olmak için son kullanma tarihî geçmiş ilaçları kullanmamak önemlidir.

Cildinizde uçuk oluşursa Asiviral kremi deneyebilirsiniz.

Cemsid Esedov

Şirketler kendine ayrı seo uzmanı, ayrı yazar ve ayrı geliştirici tutar. Bu üçüyle de bir yere varamayabilir. Ben bunun hepsini tek başıma yaparak başardığıma inanıyorum ve size daha iyi yerlere geleceğimin sözünü veriyorum.
Başa dön tuşu