İlaçlar

İltihap Düşmanı Fucidin Antibiyotik Krem Ne İşe Yarar? 2021

Fucidin antibiyotik krem Ne İşe Yarar? Özellikle cilt iltihaplanmalarında çok çok faydası olan Fucidin antibiyotik kremden bahsedeceğiz. Etkisi çok güzel. Ciltde olan iltihaplanmalarda özellikle batıklarda, dolamada çok-çok etkili bir krem. Tabii ki Doktorlar tarafından reçete ediliyor.

Ciltteki bakterilerin gelişmesini önlemeye çalışan bakterilerin sebep olduğu cilt enfeksiyonları üzerine en etkili bir antibiyotiktir. Fucidinin etkin maddesi olan fusitik asit bir antibiyotik olub, bir çok mikroorganizma üzerinde güçlü antibakteriyel yani bakterileri tahrip eden veya onlara çoğalmasını engelleyen özelliğe sahiptir.

Fukidine duyarlı organizmaların oluşturduğu cilt hastalıklarının tedavisinde uygulanır. Fucidin antibiyotik krem fiyatı 20 tl.

Fucidin antibiyotik krem

Fucidin Antibiyotik Krem Ne İşe Yarar?

 • Bakterilerin veya mantarların etkisi ile tırnak kıvrımlarında ortaya çıkan ve cildin tırnaktan ayrılması ile belirgin iltihap olan (halk arasında dolama)
 • Çocuklarda sünnet operasyonundan sonra yaranın iyileştirilmesinde
 • Enfeksiyon kapmış iltihaplı yara ve yanıklar
 • İltihaplı egzamalar
 • Enfeksiyon kapmış akne dediğimiz iltihaplı sivilceler
 • Koltuk altlarında görünen ter bezleri iltihaplanması
 • Kıl köklerinin iltihabı
 • Gençlerde görülen kıl kökü çevresinde yaşayan bakterilerin aktivitesi sonucu oluşan Akne Vulgaris
 • Sakal bölgesinde görülen kıl kökü iltihabı
 • Kıl dönmesi
 • Apse yani bakteri bulaşması deriye yakın yerde oluşan içi irin dolu şişlikler.
 • Bulaşıcı cilt hastalıklarında
 • Koltuk altlarında
 • Uyluklarda ortaya çıkan kırmızı ve kahverengi lekeler ile belirgin bulaşıcı deri hastalıklarında

Tam bildiğimiz bir antibiyotik krem iltihabı kurutma özelliği olan bu krem iltihaplı yaralarda, iltihap oluşmaya başlayan apselerde ve diğer iltihaplı cilt rahatsızlıklarında etkilenmiş bölgeye sürüldüğünde iltihabı giderici etkisi derinin içine işler ve deri altındaki iltihabı kurutur.

Aynı zamanda Fucidin antibiyotik krem %2 sivilcenin iltihaplanması durumunda kabarmış, içi irin dolu sivilcelerin kurutulmasında da aynı etkiyi gösterir. Özellikle ağda yaptıran kadınlar ya da jilet kullanan kadınlar çok sık batik problemi karşılaşır.

Batik dediğimiz kıl kökünün dışarı çıkamaması, orada bir iltihap oluşturması, orada yara olur sonra onların izi kalır. Onları geçirmeye çalışırız. Onun için çok çok önemli bir krem Fucidin antibiyotik krem çok iyi geliyor. Batıklarınız varsa batıklarınızda kullanabilirsiniz.

Tabii ki bir doktordan mutlaka görüş alın ona göre uygulayın ama iltihabın olduğu her yerde bakterilerin olduğu her yerde Fucidin krem çok güzel işe yarıyor. Bunu kalça bölgenizde çıkan iltihaplı sivilceler için kullanabilirsiniz.

Fucidin antibiyotik krem

Sizin öyle problemleriniz varsa onlar içinde tabii ki doktor gözetiminde kullanabilirsiniz. Ayaklarınızda batıklar varsa, o kadar çok kadını Fucidin antibiyotik krem ile batıklarından kurtuldu ki bu yüzden size Fucidin kremi tavsiye ediyoruz.

İhtiyacınız varsa mutlaka bir hekim önerisi ile kullanın. Elinizin altında zaten yazılmışsa düzenli kullanın.

Antibiyotik olduğu için kullanımını 20 günün geçmemesi gerekiyor. Doktorunuz başka bir şekilde reçete etmediyse 20 günden sonra kullanımı bırakın.

Vajinal Mantara Fucidin İyi Gelir mi?

Genital bölgede kullanacaksanız, kapladıktan sorna mutlaka bir gazlı bez koyub bu şekilde koruyun. Bu krem antibiyotik bir krem. İstediğiniz gibi kullanabileceğiniz bir krem değil.

Etkisi muazzam. Çok başarılı. Bu yüzden mutlaka denemnizi tavsiye ederiz. Böyle bir sıkıntınız varsa doktor gözetiminde kullana bilirsiniz.

Fucidin antibiyotik krem ne işe yarar yazımızı bu kadardı.

Diğer yazımız olan Fito Krem nedir? nasıl kullanılır? Yan etkileri neredir? yazımızda dikkatinizi çekebilir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu